Innowacja sportowa "Mistrz sportu|

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole ruszyła przeprowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego  innowacja sportowa, której celem jest aktywne uczestniczenie dzieci w zajęciach w-fu oraz stworzenie każdemu uczniowi warunków do czynnego uczestniczenia w różnych formach ruchu. Ma ona także na  celu wyłonienie najlepszej dziesiątki sportowców wśród wszystkich dziewcząt i chłopców w klasach IV-VI  z naszej szkoły.W każdym miesiącu wszystkie klasy mają jedno zadanie- do tej pory był to rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, bieg na 60 i 600 metrów. Następnie najlepszy chłopak i najlepsza dziewczynka z każdej klasy startują w konkursie szkolnym zdobywając punkty do rankingu ZŁOTEJ DZIESIĄTKI SPORTOWCÓW SP 155. Po czterech miesiącach zmagań widać jak bardzo wysoki i zarazem wyrównany jest poziom sprawności uczniów w klasach IV-VI- pierwsze miejsce wspólnie zajmują uczennica klasy IV -Marysia Jagła oraz uczeń klasy VI Jakub Jaworski. Najlepszego sportowca wyłonimy na koniec roku szkolnego. Pani Dyrektor Anna Kurek zapowiedziała, że dla najlepszych będą wyjątkowe nagrody :)