ZBIÓRKA KSIĄŻEK -AKCJA „CIACHO ZA CIACHO

W 2019 roku ponownie wzięliśmy  udział w kolejnej edycji akcji „CIACHO ZA CIACHO” organizowanej przez grupę charytatywną „Szpunt” działającą w Duszpasterstwie Akademickim „Beczka” w Krakowie.

„Ciacho za Ciacho” to całodzienny kiermasz ciast i książek, odbywający się na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Stolarskie 12 w Krakowie. Dochód z akcji został w całości przekazany siostrom dominikankom z zakonu pw. św. Katarzyny ze Sieny i będzie wykorzystany na remont szkoły znajdującej się w Iraku w miejscowości Karakosz, zniszczonej podczas działań wojennych. Nasza szkoła SP155 zebrała na rzecz tek akcji około 500 nowych książek, które wolontariusze spakowali i przekazali grupie charytatywnej „Szpunt”. Cieszymy się, że mogliśmy ponownie wesprzeć potrzebujących. To już drugi rok naszej współpracy.

Szkolne Koło Wolontariatu MALI ŚWIATU

Opiekunki akcji: Anna Kamińska, Danuta Kamska, Beata Szafraniec