Młodzi studenci 2D na UJ

Klasa 2 d została zaproszona przez panią Ewę, mamę naszej koleżanki Marty na udział zajęciach laboratoryjnych organizowanych na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dzieci podczas tych zajęć poprzez kontakt z odczynnikami chemicznymi tj. benzyna oraz metanol wykonywały różne doświadczenia, używały ich  do izolacji barwników z liści oraz ich rozdziału na kolumnie chromatograficznej. Ponadto oglądnęliśmy rośliny mięsożerne, które najbardziej nas zainteresowały. Wszyscy przez dwie godziny mogli poczuć się prawdziwymi studentami, na koniec czekały nas upominki zasponsorowane przez Uniwersytet Jagielloński. Być może uczniowie klasy 2 D przekroczą kiedyś próg Uczelni, ale już jako jej studenci. Pani Ewie i jej Pomocnikom serdecznie dziękujemy za te fantastyczne zajęcia.
Justyna Dyląg-Zawadzka (wychowawczyni klasy 2 D)