CZŁONKOWIE AKADEMII HUMANISTY NA RYNKU KRAKOWSKIM - 8 czerwca 2017

Z inicjatywy p. Anny Rymaszewskiej odbyła się kolejna wycieczka członków AH w ramach realizacji projektu „Rynek krakowski dawniej i dziś”.

Po dotarciu na krakowski rynek uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i otrzymali listę 18 zadań, które musieli wykonać w określonym czasie. Entuzjazm, rywalizacja i zapał do pracy zaowocowały sukcesem-większość zadań zrealizowana. Choć przysporzyły one nieco trudności – odkryły nowe nieznane dotąd predyspozycje uczniów.

Członkowie AH między innymi: odnaleźli ”namalowane okna” przy ulicy Siennej, średniowieczne „ zagaszacze” przy Sukiennicach, wykazali się znajomością historii dotyczącą budowy Sukiennic, średniowiecznych „dzwonków dla konających” ,odnajdywali miejsca upamiętniające postacie związane z  Krakowem-Piotr Skrzynecki, Walenty Badylak, car Aleksander I ,Adam Mickiewicz, Jan Matejko, opisywali ołtarz Wita Stwosza a także świetnie się bawili  licząc stanowiska kwiaciarek  na rynku , szukając hotelu „Pod Różą”i próbując rozszyfrować łacińskie motto umieszczone nad jego wejściem, weryfikując ceny biletów do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa ,czy menu baru Chimera.

Pani Anna Rymaszewska i Dominika Wożniakiewicz z ogromną radością i dumą obserwowały zmagania uczniów. Nie obyło się bez nagrody dla zwycięzców "bo przecież czego się nie zrobi dla oceny celującej” z języka polskiego czy historii.