XX Maraton Pisania Listów z Amnesty International

Maraton Pisania Listów organizowany na całym świecie przez Amnesty International odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia tysiące ludzi mobilizuje się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Podczas Maratonu 2019 pisaliśmy ws. 10 młodych osób, których prawa człowieka zostały złamane. Cztery wolontariuszki prowadziły akcję promocyjną, 3 i 10 grudnia o godz. 14.45 w sali nr 5 przygotowały informacje oraz materiały do napisania listów, same opracowały wzory listów na rzecz wybranych osób poszkodowanych. Chętni mogli zapoznać się z bohaterami Maratonu 2019 i napisać list na miejscu albo w domu.

40 osób z naszej szkoły chciało zabrać głos w słusznej sprawie, aby walczyć z niesprawiedliwością i budować lepszy świat. Wszystkie listy zostały zaadresowane i wysłane przez wolontariuszki. W całej Polsce napisano 347 141 listów!

opiekunka SKW "Mali Światu"
anna kamińska