Wśród greckich bogów i bohaterów, czyli mitologia w klasach piątych

Klasa 5a i 5f z zapałem przygotowuje się do konkursu wiedzy o mitologii. Uczniowie zgłębiają tajemnice greckich bogów i bohaterów, poznają ich władzę oraz atrybuty.  Towarzyszą w niesamowitych przygodach Dedalowi i Tezeuszowi, podziwiają niezwykłe wyczyny Heraklesa i Prometeusza a także urodę Afrodyty i mądrość Ateny. Starają się zrozumieć decyzje i surowe wyroki Gromowładnego Zeusa. Pomagają im w tym działania projektowe: Uczta na Olimpie, gry mitologiczne oraz słowniczki.

W styczniu piątoklasistom udało się odwiedzić Olimp, aby zakosztować ambrozji i nektaru, a także wysłuchać opowieści innych uczestników uczty. Na Olimpie zagościły tłumy pięknie ubranych bogiń i bogów, aby wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy strój oraz konkursie oratorskim. Na szczęście tym razem wybory najpiękniejszej zakończyły się pokojowo i do żadnej kolejnej wojny trojańskiej nie doszło, choć konkurencja była duża a wybór trudny...

Zmagania uczniów trwały również podczas prezentacji projektów klasowych. Piątoklasiści zaprojektowali i wykonali planszowe gry tematycznie związane z mitologią, a także przygotowali autorskie wydania słowniczków mitologicznych. Jedne i drugie można podziwiać i testować w sali nr 5 na każdej długiej przerwie. Zapraszamy.

anna kamińska