PROJEKT „Relaksacja na dzień dobry”

Prowadzony jest od września 2015 roku w świetlicy szkolnej. W projekcie biorą udział uczniowie klas 1-3 oraz niektóre dzieci z klas starszych uczęszczające do świetlicy. Relaksacja odbywa się codziennie, od wczesnych godzin rannych. W zależności od potrzeb zajęcia prowadzone są również w godzinach popołudniowych. Elementy relaksacji wprowadzane przed lekcjami mają na celu poprawę koncentracji, a także eliminację stresu. Relaksacja prowadzona po zakończeniu lekcji ma na celu uzyskanie stanu odprężenia, wyciszenia i uspokojenia emocji.
CELE PROJEKTU „RELAKSACJA NA DZIEŃ DOBRY”:
- wprowadzenie nawyku radzenia sobie ze stresem,
- uzyskanie stanu odprężenia, wyciszenia, zadowolenia
- uspokojenie emocji,
- regeneracja organizmu,
- poprawa koncentracji,
- nauka prawidłowego oddychania,
- pokonanie lęków,
- wzmocnienie poczucia własnej wartości.
CELE PROJEKTU „DBAM O SWOJE CIAŁO I CIĄGLE MI MAŁO”:
- poznanie zasad zdrowej, zbilansowanej diety,
- nauka czytania etykiet na produktach spożywczych,
- nabywanie umiejętności rozpoznawania szkodliwych substancji w oparciu o programy Katarzyny Bosackiej „Zdrowie na widelcu”, „Wiem, co jem”,
- promowanie sportu, jako elementu zdrowego życia w myśl zasady „Sport to zdrowie”,
- przypomnienie dzieciom prostych, tradycyjnych zabaw na świeżym powietrzu - sport przez zabawę - gra w gumę, skakanka, hula-hop, gra w klasy, itd.,
- wprowadzenie we współczesne formy ruchu: zumba, fitness dla dzieci, taniec współczesny, sztuki walki.
Ponadto w świetlicy szkolnej realizowane są zajęcia praktyczno-techniczne, plastyczne, muzyczne, sportowe, oraz konstrukcyjne. Dzieci korzystają także z pracowni komputerowej, sali gimnastyki korekcyjnej oraz auli. Często też spędzają czas w ogródku szkolnym.