PODARUJ ŚWIĄTECZNĄ PACZKĘ

Akcja charytatywna Koła Wolontariatu „Mali światu”
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 155 im. Św. Jadwigi Królowej w Krakowie, należący do Koła Wolontariatu „Mali światu”, wraz z nauczycielami przeprowadzili akcję charytatywną „PODARUJ ŚWIĄTECZNĄ PACZKĘ”.

Akcja jest kontynuacją działań podjętych w 2012 r. Dzięki ofiarności rodziców naszych uczniów zebraliśmy dary zawierające różne produkty żywnościowe: makarony, cukier, ryż, kasze, konserwy, herbatę, kawę, słodycze, oleje, przyprawy, płatki, kakao, dżemy, budynie, mąkę i inne. Z zebranych produktów w 2016 r. uczniowie, należący do Koła Wolontariatu, utworzyli 77 paczek żywnościowych. Paczki te zostały wręczone dla potrzebujących z Dzielnicy XIV, podczas wigilii w parafii św. Brata Alberta oraz w Schronisku dla Bezdomnych Kobiet prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Czyżynach. Koło Wolontariatu działa pod kierunkiem pani B. Szafraniec i pani B. Flank, a w tym roku dołączyła do nas pani A. Franczyk. Dziękujemy za zaangażowanie nauczycielom, rodzicom i uczniom.