Zabawki sensoryczne dla Przedszkola nr 100

Uczniowie naszej szkoły niestety w bieżącym roku szkolnym nie mogli uczestniczyć w zajęciach sportowych z dziećmi z ograniczeniami ruchowymi ze względu na obecną sytuację pandemiczną. Nie zabrakło im jednak chęci, by nieść pomoc. Zaproponowaliśmy im wykonanie zabawek sensorycznych, które poprzez aktywizację zmysłów rozwijają zdolności i umiejętności dzieci. Propozycja spotkała się z dużym odzewem ze strony naszych wolontariuszy. Przygotowanych zostało mnóstwo prac własnoręcznie wykonanych, zgromadzonych i przekazanych do rąk własnych pracownikom przedszkola. Wiemy, że doskonale się sprawdzają jako materiały dydaktyczne i powodują wiele uśmiechów na twarzy dzieci. Są barwne i kolorowe, co sprawia iż nauka przez zabawę staje się przyjemniejsza.

Agnieszka Franczyk i Iwona Szczupak