Warsztaty matematyczne i graficzne w Collegium Maius

W ramach współpracy szkoły z uczelniami wyższymi, nasi uczniowie mają możliwość uczęszczania na różnego rodzaju warsztaty. Tym razem udaliśmy się do Collegium Maius, gdzie uczniowie klas V i VI uczestniczyli w zajęciach matematycznych i graficznych. Na pierwszych z nich, uczniowie zapoznali się z matematyką dźwięków, gdzie samodzielnie wybijali takt muzyki na różnych instrumentach w oparciu o rebusy matematyczne. Drugie zajęcia zapoznały uczniów z takimi technikami plastycznymi jak drzeworyt i monochromia. Efektem ich pracy były rysunki i stemple. Dopełnieniem warsztatów była wystawa interaktywna, która pozwoliła poznać uczniom mechanizmy zjawisk fizycznych i chemicznych. Uczniowie samodzielnie wykonywali różnego rodzaju doświadczenia, dzięki czemu naocznie mogli je obserwować i wyciągać wnioski. Dzięki uprzejmości Collegium Maius uczniowie będą mogli cyklicznie korzystać z takich zajęć, które są najefektywniejszą metodą poznania świata.